Ekologiczne Siedlisko – Siedlisko Naturalnie®

Od ekologicznych warzyw po ekologiczną energię

Siedlisko Sobibór leży wśród zielonych łąk i lasów Polesia Lubelskiego. Oddychamy czystym, nieskażonym powietrzem, patrzymy w cudownie rozgwieżdżone niebo i słuchamy ptasich treli. To zobowiązuje i chcemy żeby tak zostało. Ochrona przyrody i zrównoważony rozwój to tematy bliskie naszemu sercu. Robimy co w naszej mocy, aby minimalizować wpływ Siedliska na środowisko, w którym żyjemy.

Stosujemy naturalne materiały budowlane (drewno, glinę).

Dajemy drugie życie starym, zużytym meblom drewnianym poddając je renowacji i konserwacji; w takie meble wyposażone są wszystkie nasze domki i pokoje.

Stosujemy przyjazne dla środowiska sposoby ogrzewania budynków i wody (pompy ciepła i piece na pellet, wytwarzany z odpadów produkcyjnych i kupowany w lokalnym tartaku).

Oczywiście segregujemy śmieci i ograniczamy użycie plastiku.

Kontrolujemy zużycie wody i prosimy o to także naszych gości.

Uprawiamy warzywa na własnym kompoście i bez stosowania chemicznych środków ochrony roślin.

W naszej kuchni smażymy naturalne konfitury z lokalnych owoców, które nasi goście jedzą na śniadanie z domowym białym serem i tradycyjnym chlebem na zakwasie własnego wypieku.

Używamy ekologicznych środków czystości z efektywnymi mikroorganizmami, które też sprzedajemy pod marką Naturalnie!

Wkrótce siedliskowi goście będą korzystali z ekologicznego mydła, które również będzie można kupić w naszym sklepie.

W najbliższej przyszłości całe Siedlisko i znajdujące się w nim urządzenia będą zasilane przez naszą własną elektrownię fotowoltaiczną.