Ekologiczne Siedlisko – Siedlisko Naturalnie®

Od ekologicznych warzyw i kosmetyków po ekologiczną energię

Siedlisko Sobibór leży wśród zielonych łąk i lasów Polesia Lubelskiego. Oddychamy czystym, nieskażonym powietrzem, patrzymy w cudownie rozgwieżdżone niebo i słuchamy ptasich treli. To zobowiązuje i chcemy żeby tak zostało. Ochrona przyrody i zrównoważony rozwój to tematy bliskie naszemu sercu. Robimy co w naszej mocy, aby minimalizować wpływ Siedliska na środowisko, w którym żyjemy.

Całe Siedlisko jest zasilane prądem pozyskanym ze słońca! Mamy instalację fotowoltaiczną, która pokrywa nasze zapotrzebowanie na prąd.

Stosujemy przyjazne dla środowiska sposoby ogrzewania budynków i wody (pompy ciepła i piece na pellet, wytwarzany z odpadów produkcyjnych i kupowany w lokalnym tartaku).

Stosujemy naturalne materiały budowlane (drewno, glinę).

Dajemy drugie życie starym, zużytym meblom drewnianym poddając je renowacji i konserwacji; w takie meble wyposażone są wszystkie nasze domki i pokoje.

Oczywiście segregujemy śmieci i ograniczamy użycie plastiku, prosimy też o to naszych Gości 🙂

Kontrolujemy zużycie wody i prosimy o to także naszych gości.

Uprawiamy warzywa na własnym kompoście i bez stosowania chemicznych środków ochrony roślin.

W naszej kuchni smażymy naturalne konfitury z lokalnych owoców, które nasi goście jedzą na śniadanie z domowym białym serem i tradycyjnym chlebem na zakwasie własnego wypieku.

Używamy ekologicznych środków czystości z efektywnymi mikroorganizmami, które też sprzedajemy pod marką Naturalnie!

Siedliskowi goście mogą korzystać z z ekologicznego mydła i naszych naturalnych kosmetyków produkowanych w Siedlisku Sobibór.

EKO Siedlisko

Szanowni Państwo,

informujemy, że podpisaliśmy umowę o dofinansowanie i rozpoczynamy realizację projektu „Ekologiczna energia w ekologicznym pensjonacie – siedlisko naturalnie!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Działanie 4.2 Produkcja energii z OZE w przedsiębiorstwach.

EKO Siedlisko

Celem projektu jest zmniejszenie kosztów operacyjnych funkcjonowania przedsiębiorstwa, oraz produkcja energii z OZE.

Projekt zakłada realizację 1 zadania: zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, w ramach którego Beneficjent planuje zakup instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kW wraz z jej montażem i przyłączeniem do instalacji Wnioskodawcy oraz sieci elektroenergetycznej.

Planowane efekty:

W wyniku realizacji projektu utworzona zostanie instalacja fotowoltaiczna produkująca prąd ze słońca. Instalacja będzie dostarczała energię elektryczną potrzebną do funkcjonowania zakładu Wnioskodawcy, a nadmiar energii będzie odprowadzany do sieci elektroenergetycznej.

 

Całkowita wartość projektu wynosi: 174 567,01 PLN

Współfinansowanie UE w kwocie: 92 250,86 PLN