Atrakcje i okolica

odkryj dziewicze tereny nadbużańskiego pogranicza

Siedlisko Sobibór jest umiejscowione na linii granicznego Bugu, w miejscu oddalonym od wielkich aglomeracji i głównych traktów komunikacyjnych. Przejawia się to choćby girlandami gwiazd, którymi usiane jest tutejsze niebo. Pobliska Włodawa ma urok niewielkiego pogranicznego miasteczka, nie pozbawionego śladów historycznej wielokulturowej świetności.

Poza przyrodą otaczającą Siedlisko ze wszystkich stron można tu delektować się podróżami po przygranicznych szlakach, na których co krok natykamy się na prawosławny monastyr, unicki kościółek czy ślady kultury żydowskiej.

Jeśli mamy ochotę na dłuższy wypad do miasta, godzinę drogi stąd jest Chełm ze swymi podziemiami kredowymi i Lublin z największym po Krakowie starym miastem w Polsce. Jednak tym, co najbardziej przyciąga na dziki wschód naszego kraju, to niespotykana nigdzie indziej w takim nieokiełznanym rozpasaniu, dzika fauna i flora.

Gdzież bowiem dane jest nam codziennie spotykać się z sarnami podchodzącymi niemal pod nasz próg, czy obserwować bocianią rodzinę z okna sypialni, a to zaledwie początek sobiborskich spotkań z przyrodą.

Wieś Sobibór

dawniej znana jako sowibór

600 lat historii, położenie w sąsiedztwie Trójstyku, wielokulturowa historia i nieskażona przyroda z unikalnymi gatunkami fauny i flory. To tylko niektóre powody, dla których warto nas odwiedzić 🙂

Kulinaria

Kuchnia trzech kultur

Zdrowa i ekologiczna kuchnia, w której łączymy smaki trzech kultur. Od regionalnych przysmaków po domowe ciasta, chleby i pasztety warzywne własnego wypieku.
Jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom naszych Gości – wegetarian, wegan. Pysznie!

Strefa SPA

RELAKS DLA CIAŁA I DUSZY

Nasza strefa relaksu to balia zewnętrzna i sauna – opalane drewnem. Sauna zlokalizowana w starym drewnianym spichlerzu przeniesionym z okolicy.

Okolica i przyroda

Piękna, nieskażona natura i przyroda.

Położony na południe od Włodawy fragment Polesia Lubelskiego, ograniczony od wschodu meandrującym Bugiem to jeden wielki rezerwat przyrody, porośnięty starymi lasami, pełen niedostępnych oczeretów i bużysk- jak tutaj określane są starorzecza.

Polesie lubelskie

Dzika i nieujarzmiona przyroda, moczary, torfowiska i jeziora

Jeden z najcenniejszych regionów w Polsce, mało znany i jeszcze nieodkryty przez masową turystykę.

Ptaki

Sowy, BOCIANY, ŻURAWIE I WIELE INNYCh

Każdy pasjonat przyrody musi tu przyjechać.

Wędkowanie

TU BIERZE DUŻA RYBA

Siedlisko Sobibór leży w szerokim zakolu Bugu charakteryzującym się dużą różnorodnością linii brzegowej, a co za tym idzie obfitującym w miejsca atrakcyjne dla wędkarzy, choć nie należące do najłatwiejszych łowisk.

Spływy kajakowe

KAJAKIEM PO MALOWNICZEJ RZECE BUG

Zachęcamy do skorzystania z usług zaprzyjaźnionej firmy Kajakiem po Bugu (Mariusz +48 505 514 813) organizującej spływy kajakowe rzeką Bug – granicą UE, które zawsze pozostawiają niezapomniane wspomnienia.

Rowery

WSPANIAŁE MIEJSCE DLA ROWERZYSTÓW

Okolice Sobiboru to miejsca na długie wyprawy rowerowe. Jesteśmy miejscem rekomendowanym przez Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

Zima w siedlisku

KULIGI, NARTY BIEGOWE, ŁYŻWY I NIE TYLKO

W zimie, gdy śnieg dopisze okolica jest wspaniałym miejscem do uprawiania narciarstwa biegowego.

Wycieczki z przewodnikiem

POZNAJ HiSTORIĘ MIEJSCA I OKOLICY

Polecamy zaprzyjaźnionych przewodników, razem z którymi odkryjecie okolicę.

Gwiazdy i astroturystyka

U nasz zobaczysz drogę mleczną

Znajdujemy się w jednym z miejsc w Polsce z ograniczonym zanieczyszczeniem światłem dzięki temu jesteśmy światnym miejscem do obserwacji gwiazd.

Off Road

bezpieczne trasy na wycieczki

Miłośnikom off-road polecamy sprawdzone, bezpieczne i ogólnodostępne trasy przejazdowe.

Kulturalne uprawy tarasowe

Jedyny taki koncert

Nasze koncerty odbywały się od 2010 w pierwszy weekend września.
W koncertach brali udział nasi przyjaciele aktorzy i muzycy.