Atrakcje i okolica

odkryj dziewicze tereny nadbużańskiego pogranicza

Siedliska Sobibór jest umiejscowione na linii granicznego Bugu, w miejscu oddalonym od wielkich aglomeracji i głównych traktów komunikacyjnych. Przejawia się to choćby girlandami gwiazd, którymi usiane jest tutejsze niebo. Pobliska Włodawa ma urok niewielkiego pogranicznego miasteczka, nie pozbawionego śladów historycznej wielokulturowej świetności.

Poza przyrodą otaczającą Siedlisko ze wszystkich stron można tu delektować się podróżami po przygranicznych szlakach, na których co krok natykamy się na prawosławny monastyr, unicki kościółek czy ślady kultury żydowskiej.

Jeśli mamy ochotę na dłuższy wypad do miasta, godzinę drogi stąd jest Chełm ze swymi podziemiami kredowymi i Lublin z największym po Krakowie starym miastem w Polsce. Jednak tym, co najbardziej przyciąga na dziki wschód naszego kraju, to niespotykana nigdzie indziej w takim nieokiełznanym rozpasaniu, dzika fauna i flora.

Gdzież bowiem dane jest nam codziennie spotykać się z sarnami podchodzącymi niemal pod nasz próg, czy obserwować bocianią rodzinę z okna sypialni, a to zaledwie początek sobiborskich spotkań z przyrodą.

Okolica i przyroda

Piękna, nieskażona natura i przyroda.

Położony na południe od Włodawy fragment Polesia Lubelskiego, ograniczony od wschodu meandrującym Bugiem to jeden wielki rezerwat przyrody, porośnięty starymi lasami, pełen niedostępnych oczeretów i bużysk- jak tutaj określane są starorzecza.

Rowery

WSPANIAŁE MIEJSCE DLA ROWERZYSTÓW

Okolice Sobiboru to miejsca na długie wyprawy rowerowe. Jesteśmy miejscem rekomendowanym przez Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

Spływy kajakowe

KAJAKIEM PO MALOWNICZEJ RZECE BUG

Pomagamy przy organizacji spływów kajakowych rzeką Bug – granicą UE, które zawsze pozostawiają niezapomniane wspomnienia.

Wędkowanie

TU BIERZE DUŻA RYBA

Siedlisko Sobibór leży w szerokim zakolu Bugu charakteryzującym się dużą różnorodnością linii brzegowej, a co za tym idzie obfitującym w miejsca atrakcyjne dla wędkarzy, choć nie należące do najłatwiejszych łowisk.

Ptaki

BOCIANY, ŻURAWIE I WIELE INNYCH

…..

Miejsca historyczne

POZNAJ HOSTORIĘ MIEJSCA I OKOLICY

Okolica Sobiboru to wiele miejsc historycznych

Zima w siedlisku

KULIGI, NARTY BIEGOWE, ŁYŻWY I NIE TYLKO

W zimie, gdy śnieg dopisze okolica jest wspaniałym miejscem do uprawiania narciarstwa biegowego.

Strefa SPA

RELAKS DLA CIAŁA I DUSZY

Nasza strefa relaksu to balia zewnętrzna i sauna – opalane drewnem. Sauna zlokalizowana w starym drewnianym spichlerzu przeniesionym z okolicy.

Kulturalne uprawy tarasowe

Jedyny taki koncert

Nasze koncerty odbywają się od 2010 – zawsze w pierwszy weekend września.
W koncertach biorą udział nasi przyjaciele aktorzy i muzycy.