Pierwsze pół roku za nami

Tak dużo działo się w pierwszym półroczu, że nie wiemy od czego zacząć. Całą zimę pracowaliśmy nad wykończeniem Dużej Stodoły jednocześnie przyjmując gości i walcząc z przeciwnościami losu. Aż nadszedł ten długo wyczekiwany moment i udało nam się uruchomić nowe miejsce tuż przed majówką. Majówkowi goście jako pierwsi mieli okazję wypróbować nowe, klimatyzowane pokoje, przestronną jadalnię z miejscem do posiedzenia, pogadania lub poczytania oraz śniadania i obiadokolacje szykowane w nowoczesnej, dużej kuchni. Poprawiliśmy nie tylko komfort naszych gości, ale również pań kucharek przygotowujących dla nich potrawy.

W Dużej Stodole mamy pokoje dwu, trzy i czteroosobowe. Dwa z nich posiadają drzwi wewnętrzne i są świetnym rozwiązaniem dla rodzin z dwojgiem dzieci. Jest również pokój rodzinny z dwiema osobnymi sypialniami, prywatnym korytarzem , łazienką i dodatkowym pokojem bez okna, który znakomicie się sprawdza jako sypialnia dla osób lubiących spać w całkowitej ciemności. W pokoju czteroosobowym jest piętrowe łóżko dla dzieci. Wszystkie pokoje posiadają łazienki z prysznicem, w których nasi goście znajdą ręczniki, suszarki do włosów i mydło w płynie. Oświetlenie w pokojach i sali na parterze jest własnej produkcji a wystrojem zajmowała się tradycyjnie właścicielka Siedliska :). Dzięki uruchomieniu Dużej Stodoły przybyło nam ponad 20 miejsc noclegowych (w zależności od konfiguracji).

Od maja do końca czerwca w Siedlisku odbyło się kilka uroczystości weselnych. Niektóre z nich były bardzo kameralne, inne większe, a wszystkie odbywały się w duchu swobody, bliskiego kontaktu z naturą i wyjątkowych chwil spędzanych z rodziną i przyjaciółmi. Widok szczęśliwych twarzy nowożeńców i gości zawsze sprawia nam wiele radości. Było pięknie i naturalnie.

Przestrzeń Dużej Stodoły umożliwia nam także organizację obiadów dla gości z zewnątrz. Przyjmujemy wcześniej zamówienia na konkretną datę. Czasem są to jakieś specjalne okazje, innym razem chęć spróbowania siedliskowej kuchni lub po prostu niedzielny obiad w niecodziennym otoczeniu. Pierwszy raz zainicjowaliśmy uroczysty obiad z okazji Dnia Matki. Idea tak się spodobała i spotkała z dużym zainteresowaniem, że prawdopodobnie stanie się siedliskową tradycją.

Można też do nas wpaść na kawę i ciacho bez specjalnej zapowiedzi 🙂

W siedliskowym sklepiku można kupić nasze pyszne domowe konfitury, miód z zaprzyjaźnionej pasieki, zabawki i drobne pamiątki.

Pierwsze pół roku za nami

W maju, czerwcu i na początku lipca zorganizowaliśmy w Siedlisku Sobibór kilka spotkań firmowych. Nasi goście przyjeżdżali do nas z Warszawy i Lublina. Szkolili się w Małej Stodole, a w wolnym czasie jeździli na rowerach, pływali kajakami po Bugu, zwiedzali okolicę z przewodnikiem i spędzali miło czas przy ognisku i przy stole.

I na koniec mamy dla Was niespodziankę 🙂 Jeśli macie ochotę spędzić kilka dni w ustronnym miejscu, w którym będziecie jedynymi gośćmi, pod pięknym lasem, z dala od cywilizacji, ale tylko 20 km od Lublina, zapraszamy do Siedliska Jabłonna. Mamy tu piękny, dwuosobowy apartament, który składa się z salonu, sypialni z łazienką i kuchni. Mieści się on w odnowionej przez nas kamiennej oborze i jest otoczony ogrodem.

Rezerwacji można dokonywać pod adresem kontakt@siedliskojablonna.pl oraz przez Booking.com. Serdecznie zapraszamy.

 

Pierwsze pół roku za nami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dobre wnętrze

Dobre wnętrze

Artykuł w Dobre Wnętrze Styl & Klasyka nr 2/2019

Nagroda od Starosty

Wspaniałe wieści! Dzisiaj z rąk Starosty Włodawskiego otrzymaliśmy nagrodę. Jest nam niezmiernie miło, że nasza praca jest doceniania przez Władze, a Siedlisko staje się wizytówką regionu. Dziękujemy bardzo i zabieramy się do dalszej pracy 😊

Duża Stodoła

Duża Stodoła

Kochani, ciężko pracowaliśmy całą jesień, zimę i wiosnę, dzięki czemu udało nam się przyjąć pierwszych gości w naszej nowej Dużej Stodole. Inauguracja miała miejsce 1 maja 🙂
Duża Stodoła jest nowym centrum życia Siedliska.
Oprócz 8 pokoi, które znajdują się na antresoli, jest tam wspólna przestrzeń mieszcząca jadalnię, bar, miejsce na relaks z książką lub przy kawie, kącik dla najmłodszych oraz sklepik z pamiątkami i siedliskowymi przetworami. W wystroju tej części Dużej Stodoły dominują elementy industrialne i rustykalne.
Sami zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy lampy drewniane zainstalowane na betonowym suficie. Zastosowaliśmy w nich system Aktywnej Bieli umożliwiający zmianę koloru światła białego – dzięki niemu możemy wykorzystywać przestrzeń jako ciepłe, przytulne miejsce do posiedzenia wieczorami, a także jako salę szkoleniową z oświetleniem pobudzającym do pracy.
Na antresolę prowadzą wygodne kręcone schody o charakterze industrialnym. Stare metalowe lampy oświetlały kiedyś wnętrze fabryczne. Odnowiliśmy również piękne drewniane meble, stanowiące wyposażenie części jadalnej i sklepiku.
Nowością w naszej ofercie są pokoje rodzinne i klimatyzacja. Na piętrze mieści się 8 pokoi, w tym pokoje rodzinne i apartament. Każdy z pokoi urządzony jest według naszego pomysłu, z wykorzystaniem odnowionych mebli, dodatków i wyposażony w niepowtarzalne lampy drewniane naszej produkcji.

 

 

Almette

Almette

Siedlisko Sobibór jest jak piękny sen na jawie!

Marka Almette odwiedziła nas w ramach cyklu „Odkrywaj Polskę”.

Zobaczcie film i przeczytajcie pełną relację: https://www.almette.pl/odkrywaj-polske-3/

Odkrywaj Polskę 3