Brodacze

Zobaczcie piękną tradycję Brodaczy w Sławatyczach. Brodacze to lokalna nazwa przebierańców, którzy w ostatnich 3 dniach grudnia w okresie kiedy żegna się stary rok, nakładają specjalne stroje i paradują w nich po ulicach Sławatycz.

Więcej informacji: http://slawatycze.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=21&menu=37&strona=1

Brodacze

Brodacze

Brodacze

Brodacze

Brodacze

Brodacze

Brodacze

Brodacze

Brodacze

Brodacze

Brodacze

 

 

Coś dla przyszłych nowożeńców – piękna oprawa wyjątkowej chwili

Coś dla przyszłych nowożeńców - piękna oprawa wyjątkowej chwili

Od kilku lat organizujemy w Siedlisku Sobibór uroczystości weselne. Siedlisko wybierają pary, które cenią bliskość natury, niespieszne tempo życia poleskiej wsi, swobodę stroju i nastroju, możliwość spędzenia czasu z bliskimi, wspólne spacery, pogawędki i jakże słodkie leniuchowanie w hamaku lub na trawie, chwile zadumy w samotności i radość spędzania czasu z zaproszonymi gośćmi.

Taka uroczystość wymaga oczywiście odpowiedniej oprawy, takiej, która podkreśli jej odświętność, ale również będzie współgrała z charakterem miejsca. Chcielibyśmy pokazać Wam dekoracje, które już ozdabiały te wyjątkowe chwile w życiu zakochanych, którzy zdecydowali się na ślub i przyjęcie w Siedlisku Sobibór i takie, które proponują nasi partnerzy oraz te, które stworzyła sama natura 🙂

Ślub w Siedlisku Sobibór

Dekoracje zewnętrzne

Weselny stół w różnych odsłonach

Skromność, prostota i elegancja bieli

Moc koloru

Siła natury

Często niewiele potrzeba, żeby stworzyć cudowny i niezapomniany nastrój. Polny kwiatek, zielona gałązka, serwetka z bawełnianej koronki …  A jako dopełnienie tych wyjątkowych chwil – śpiew ptaków o poranku, wschód słońca na horyzoncie i szum liści …

Siedliskowe prezenty

Siedliskowe prezenty
Święta tuż, tuż, a Mikołaj ładuje baterie w Siedlisku 🙂
Jeżeli szukacie prezentów dla swoich bliskich, zobaczcie co podpowiada sam Mikołaj 😉
A na końcu newslettera czeka na Was niespodzianka 🙂
Siedliskowe prezenty
Siedliskowe prezenty
Voucher na pobyt w Siedlisku
Wspaniałym prezentem jest voucher pobytowy do Siedliska – osoby obdarowane mogą same wybrać termin pobytu.
Vouchery wysyłamy w opakowaniu prezentowym – w udekorowanym słoiczku ze słodkościami w środku, zobaczcie tutaj:
Siedliskowe prezenty
Siedliskowe prezenty
Siedliskowy Box z pysznościami
Siedliskowy Box to pięknie zapakowana paczka pyszności.
Skontaktuj się z nami, skomponujemy zestaw Twoich marzeń 🙂
Siedliskowe prezenty
Siedliskowe prezenty
Siedliskowe prezenty
Siedliskowe prezenty
Pobyt w Siedlisku Sobibór
Najwspanialsze prezenty to niespodzianki.
Zarezerwuj pobyt w Siedlisku i zabierz ze sobą swoich bliskich 🙂
Siedliskowe prezenty
Siedliskowe prezenty

Siedlisko Jabłonna

Z ogromną radością ogłaszamy otwarcie naszego drugiego Siedliska 🙂

Siedlisko Jabłonna znajduje się zaledwie 20 km od Lublina, na skraju pięknego lasu.

Siedlisko Jabłonna

Jabłonna to miejsce z charakterem, w którym organizujemy przyjęcia weselne i okolicznościowe oraz szkolenia i spotkania firmowe i wydarzenia kulturalne. W drewnianej, odrestaurowanej stodole zmieści się 200 osób, dla większej liczby uczestników postawimy namiot. Na terenie Siedliska jest również murowany budynek, w którym znajduje się salon dla gości, spragnionych chwili wytchnienia oraz sypialnia z łazienką dla nowożeńców.

7 października w Siedlisku Jabłonna odbył się Dzień Otwarty, podczas którego odwiedziło nas wielu przyszłych klientów, przyjaciół i sąsiadów. Bardzo nas cieszyły liczne słowa uznania, które usłyszeliśmy od gości. Włożyliśmy ogrom pracy w stworzenie tego miejsca na nowo, wykreowanie klimatycznej przestrzeni i radosnego, ciepłego nastroju.

Zaprosiliśmy do współpracy przy organizacji Dnia Otwartego naszych partnerów. Swoje umiejętności zaprezentowała firma cateringowa, producenci słodkości, dekoratorzy, florystka, producenci zaproszeń, ceramiki, barmani, DJ, fotografowie i inni specjaliści.

Goście mieli możliwość zdegustowania potraw, tortu, napić się kawy, obejrzeć przykłady zaproszeń, wizytówek i innych akcesoriów dekoracyjnych, wypić koktajl i posłuchać fantastycznej muzyki. Fotografowie starali się uchwycić panujący nastrój i oddać urodę prezentowanych przedmiotów oraz klimat miejsca.

Zadowoleni goście miło spędzali z nami czas do wieczora. Siedlisko w blasku lamp prezentowało się magicznie i romantycznie 🙂

A tymczasem w Siedlisku Sobibór …

Siedlisko Jabłonna

W chłodne już jesienne wieczory sauna i balia pod gwiazdami przyciągają amatorów rozgrzewających atrakcji.

W weekendy odwiedzają nas goście indywidualni, a w tygodniu firmy poszukujące inspiracji z dala od ustawionych w równe rzędy biurek i konwencjonalnych sal konferencyjnych.

Siedlisko Jabłonna

Zapraszamy na kameralne i nastrojowe świąteczne spotkania firmowe.

Gorące dni lata

Gorące dni lata

Witajcie Kochani,

Ponad połowa roku za nami. Przez ten czas mieliśmy przyjemność gościć w Siedlisku wielu wspaniałych gości. Mamy nadzieję, że oni też mile wspominają spędzone u nas chwile. Oprócz odwiedzających nas licznie gości indywidualnych, szkolili się u nas, łącząc przyjemne z pożytecznym, pracownicy firmy Velux oraz Lotte Wedel. W wolnych chwilach obserwowali „nasze” bociany lub rozkoszowali się błogim spokojem na hamaku. Janek Paszkowski i panie kucharki uprzyjemniali im pobyt swoimi wspaniałymi daniami.

Pogoda dopisywała cały maj i czerwiec.  Choć zdarzyły nam się też burze, dodające Siedlisku niezwykłego kolorytu.

Na wiosnę sąsiadami naszych gości w domkach Sowa i Dzięcioł była rodzina kwiczołów. Pięknie pokazał je w swoim obiektywie pan Rafał Nebelski –  www.rafalnebelski.com .

Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w kameralnych uroczystościach ślubnych, które odbywały się w Siedlisku i zobiliśmy co w naszej mocy, aby ten dzień stał się najmilszym wspomnieniem Młodej Pary na całe życie 🙂

Nadeszło lato i koniec roku szkolnego. W Siedlisku tradycyjnie odpoczywają rodziny z dziećmi i pary szukające wytchnienia od codziennej pracy. Jak co roku w lipcu i sierpniu na pierwszym miejscu są wakacje. Nasi goście cieszą się piękną, słoneczną pogodą i ładują baterie na resztę pracowitych miesięcy. Jedni spędzają czas aktywnie, na rowerach lub kajakach, inni nadrabiają zaległości w lekturze, czytając na leżaku i wdychając czyste, sobiborskie powietrze. Właściciele zmęczonych kręgosłupów oddają się w ręce pani Eli, która swoim masażem wprawia wszystkich w błogi nastrój. Aż strach pomyśleć, że wakacyjna sielanka dobiega końca …

Gorące dni lata

A my jak zwykle … pracujemy 🙂  Obmyślamy wystrój nowej, Dużej Stodoły, która bardzo urosła od ubiegłego roku. Zależy nam na tym, aby pięknie wpisała się w klimat Siedliska i zapewniła naszym gościom komfort niezależnie od pogody i pory roku.

I czekamy na kolejnych gości, amatorów jesiennych barw i firmy, które wybrały Siedlisko na miejsce szkolenia lub spotkania integracyjnego.

Gorące dni lata

Wiosna w Siedlisku

Wiosna w Siedlisku

Wreszcie nastała wiosna radosna. Błękitne niebo, słońce, w którego cieple wygrzewają się zadowolone koty, kolorowe i białe plamy leśnych kwiatków. Przyleciały już nasze bociany i pracowicie odnawiają gniazdo, szykując je na nadejście potomstwa. W zeszłym roku trzy młode uczyły się latać na terenie Siedliska. Ciekawe, ile ich będzie w tym roku 🙂

Miniona zima była dla nas bardzo pracowita. Siedlisko odwiedziło wielu gości indywidualnych i kilka firm, którym niestraszna była zimowa aura. Byli u nas między innymi pracownicy Ikei i Canal+.  Musimy się pochwalić naszą własną grą terenową dla grup, którą przygotowaliśmy w oparciu o lokalne legendy, florę i faunę. Jest to świetna zabawa sprzyjająca integracji i kreatywności.

Dla naszych gości gotował też już kolejny raz Janek Paszkowski, jeden z finalistów programu MasterChef.  Było bardzo smacznie 🙂

W marcu uczestniczyliśmy w Alternatywnych Targach Ślubnych w Lublinie. Odwiedziło nas wielu przyszłych nowożeńców zainteresowanych zorganizowaniem swojej uroczystości w niebanalnym, wyjątkowym otoczeniu, blisko natury. Zaprosiliśmy ich do Siedliska Sobibór i Siedliska Jabłonna, naszego drugiego miejsca niedaleko Lublina, w którym będziemy organizowali uroczystości i spotkania jednodniowe.

Przez zimę nasza nowa, Duża Stodoła w Sobiborze bardzo urosła, ale zostało jeszcze sporo do zrobienia. Zależy nam na tym, aby nasi goście czuli się w niej komfortowo. Bardzo chcielibyśmy oddać ją do użytku jeszcze w tym roku. Trzymajcie za nas kciuki!

Wiosna w Siedlisku

Powoli szykujemy się się do długiego weekendu majowego. Odwiedzi nas wielu gości. Zostało tylko kilka pojedynczych miejsc dla tych, którzy w ostatniej chwili mogą sobie pozwolić na krótki relaks.  Zapraszamy!